Навигација

Студијски програм "Софтверско инжењерство" добио нову седмогодишњу акредитацију

Национално тело за акредитацију и обезбеђење квалитета у високом образовању Републике Србије је на својој седници 26. марта 2024. издало Уверење о акредитацији студијског програма "Софтверско инжењерство" основних академских студија на Електротехничком факултету у Београду. Рецензентска комисија је у фебруару 2024. године посетила нашу установу и све стандарде за процену студијског програма оценила је највишим оценама. У уверењу је дато одобрење за извођење наставе на српском и енглеском језику, за упис 180 студената у прву годину студија у седишту Установе, за студије у трајању од 4 године (8 семестара, 240 ЕСПБ), а дипломци овог студијског програма понеће титулу Дипломирани инжењер софтвера, која је пре неколико година ушла у Правилник о листи стручних, академских и научних назива Републике Србије. У новом плану и програму студија, будући студенти имаће прилике да слушају нове предмете из области вештачке интелигенције, напредних техника заштите података и софтвера, технолошког предузетништва, а сви постојећи програми предмета су ажурирани и прате нове трендове и технологије у области развоја софтверских система и њихове примене.

Софтверско инжењерство је основано 11. маја 2004. године на Електротехничком факултету, када је област рачунарства доживела изузетну експанзију, а у прву генерацију уписано је 43 студента. При формирању курикулума за овај студијски програм узете су у обзир препоруке највећих светских струковних организације из ове области IEEE Computer Society и ACM, али и угледни програми Софтверског инжењерства са најбољих светских универзитета попут MIT (Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, MA USA), ETH Zurich (Eidgenössische Technische Hochschule Zürich, Switzerland), Imperial College London (UK) и других. Рад у малих групама до 50 студената, интерактивна предавања, лабораторијске вежбе у учионицама опремљеним најмодернијом опремом, бодовање наставних активности током целе школске године, кроз три парцијална дела испита (колоквијума), и доста практичних домаћих и пројектних задатака, само су неки од бенефита студија на овом програму. Најбољу гаранцију квалитета програма, рада на овом студијском програму и стечених знања представља више од 950 софтверских инжењера који су завршили овај програм и који данас представљају водеће инжењере у великим светским корпорацијама, малим и средњим предузећима, или су оснивачи неких од глобално видљивих и успешних стартап компанија у Србији.

• /uploads/attachment/vest/2971/SI-studenti-jesen2022.jpg